2012-09-28

Televizija ir kompiuteriai

Kaip įtakoja žmogaus iki 6 metų formavimąsi televizija ir kompiuteriai?

Mes dar daug nežinome, kaip vystosi ir kaip aktyvinasi žmogaus smegenys? Kokį pėdsaką vaiko smegenyse palieka vaizdai, matyti per televizorių ar kompiuterį?

Galima vadovautis žmonių išmintimi: „Nėra vaistų ir nėra nuodų. Yra tik dozės“ arba „Kas per daug, tas nesveika“. Manyčiau, kad su šiuolaikinėmis technikos priemonėmis irgi reikia elgtis atsargiai. Nustatyta, kad vaikai, daug laiko praleidę prie televizoriaus, prastai kalba, neturi vaizduotės. Televizorius ir kompiuteris neskatina vaiko protauti, silpnina regėjimą. Vaikas mažai juda. Mato ne tikrą, o iliuzinį pasaulį.

Manyčiau, kad tai viena iš didžiausių šio amžiaus blogybių. Blogiau gali būti tik be reikalo naudojami vaistai.

O ką manote Jūs?

5 komentarai apie “Televizija ir kompiuteriai

  1. Visiskai pritariu.Tai didele problema pries kuria uzsimerkia suauge.Naujausios technologijos tai vaiku,, narkotikas“,kuri duoda patys tevai.Televizija ir kompiuteriai ne tik kad silpnina regejima,neskatina protauti ar silpnina vaiko vaizduode jie atima is vaiku normalia vaikyste.Is to kyla ir didesnes problemos vaikai nebemoka bendrauti tarpusavyje,kompiuteriniai zaidimai ir rodoma siuolaikine animacija vaikams skatina vaiku bloga elgesi…Taciau tai yra didele tevu mastymo problema uzsiimti su savo vaikais tevai nebeturi tiek laiko nes skuba uzdirbti savo vaikams ant naujo kompiuterio ar blackBerry telefono,nes kiti vaikai tai turi tad vyksta konkurencija,tarp paciu tevu ir noro suteikti savo vaikui geriause ,bet ar tai yra geriause?O ir isleisti vaika i lauka pazaisti kvadrata,slepyniu,krepsini nebera su kuo,nebera vaiku nes visi vaikai sedi namuose ir zaidzia zaidimus per savo naujaji kompiuteri ar ziuri simpsonus per plazmini televizoriu..Tad visa tai,kaip uzburtas ratas dauguma tevu zino kad tai yra negerai bet taip yra lengviau,tad viskas taip ir paliekama likomo valiai…Taciau tai itakoja ir formuoja musus vaikus ir tikrai nepacia geriause prasme..

  2. Taip, tai tiesa, kad kompiuteris ir šiuolaikinė televizijos programa yra vienos iš šio amžiaus blogybių. Sutinku su išsakyta nuomone ir dar noriu pridurti, kad vaikai, kurie ilgą laiką praleidžia prie tv ar kompiuterio sunkiau suvokia realų pasaulį. Tokie vaikai gyvena virtualiame pasaulyje. Juk visi žinome kokie dabartiniai multikai, vien tik muštynės, jokio gėrio, na o „Simpsonai“ ko gero gali išmokyti mūsų mažąją katą? Tik kyla klausimas, kodėl visiems ne tik mažiems, bet daugeliui suaugusiųjų patinka „Simpsonai“? Prisiminkime sovietmečio laikų multikus, kokie buvo gražūs, tik deja šiais laikais mūsų mažąjai kartai tokie multikai nebeįdomūs? O kompiuteriniai žaidimai? Kiek teko pastebėti mažieji žaidžia tik muštynes, šaudymus, vienu žodžiu smurtaujančius žaidimus. Tėvams be abejo tai patogu, vaikas namuose ir dar užsiėmęs. O gal kalti tėvai kurie per savo darbus neberanda laisvos minutės pabendrauti su vaiku ar pagaliau išeiti į lauką pasivaikščioti.

  3. Tiek televizorių, tiek kompiuterį, šiuolaikiniuose namuose galima vadinti jau šeimos nariais. Bet pritariu visoms išsakytoms nuomonėmis, kad vaikams tai yra didžiūlė blogybė.Manau vaikams iki kokiu 4 metu išvis reikėtų uždrausti žiūrėti televizorių.Būtent sėdint prie televizoriaus, vaikas neišmoksta bendrauti, tampa vangus, skirtingai nei bendraujant su vaiku dialogu.Ir mano manymu kaikurių tėvų galvojimas, kad vaikas iš televizoriaus mokosi kalbėti yra klaidingas.Vyresniems vaikams taip pat reikėtu leisti žiūrėti tik tinkamas laidas. Kompiuteriniai žaidimai vaikams yra įdomus tie, kuriuose yra smurto,agresijos ir t.t. Tokius žaidimus žaidžiantys vaikai tampa patys agresyvus, dažnai konfliktuoja, todėl mano manymu žaidimus reikėtų vaikams parinkti patiems tėvams, o mažesniems visai neleisti jų žaisti. Todėl pritariu, kad su šiuolaikinėmis technikos priemonėmis reikia elgtis atsargiai.

  4. Manau, kad televiziją ir suaugusiems reikia žiūrėti atsakingai. Programų begalės, o žiūrėti taip ir nėra ką. Bet vis tiek žiūrim. Nesakau, kad nėra įdomių laidų. Tikrai yra tačiau daug ir šlamšto. Dar blogiau kai televiziją neatsakingai žiūri vaikai. Manau kad su vaiku reikia žaisti, eiti į gamtą, sportuoti, formuoti jo įpročius taip, kad televizija ar kompiuteris ( internetas, kompiuteriniai žaidimai ) užimtų kuo mažesnę jo laisvalaikio dalį.Galbūt jei tai bus daroma nuo mažens, vaikas ir pats mieliau sportuos, skaitys, užsiims kitais naudingais dalykais. Reikėtų nuo pat mažumės skatinti sveiko gyvenimo įpročius, tada ir drausti, ir su vaiku pyktis tektų mažiau. Tačiau visiškas televizijos ar kompiuterio draudimas nėra gerai, tiesą sakant, aš ir pats vaikystėje žiūrėdavau animacinius filmukus, ir jų laukdavau. Šio malonumo ir iš šių dienų vaikų nereikėtų atimti.

  5. Visiškai sutinku šiuo klausymų. Norint, kad vaikas gyventų pilnavertį gyvenimą, vertėtų pasirūpinti, kad jis kuo daugiau veiktų realiai gyvenime, o ne įsivaizduodamas prie televizoriaus ar kompiuterio. Namuose tėvai turėtų praktikuoti aktyvų gyvenimo būdą: pasivaikščiojimas, dviračiai, įvairūs hobiai ir t.t. Vaikui svarbu bendrauti su kitais vaikais, mokytis spręsti ginčus, mokytis dalintis, lavinti komunikavimo įgūdžius. Manau, puikios vietos vaikams mokytis yra žaidimų aikštelės, žaidimų kambariai, pasivaikščiojimai su draugų vaikais. Jei vaikas mėgsta žiūrėti televizorius, manau, reikėtų su juo kalbėti. Paaiškinti, kas ten vyksta, interpretuoti teigiama likme. Nežinau, kaip teisinga, bet man su savo vaikais patinka kalbėti, net jei vaikai pamato smurta, visada jiem paaiškinu, kas nutiko, kodėl tai nutiko, ką apie tai manau, kaip aplinkiniai į tai reaguoja (visuomenės nuomonė). Nežinau, kiek jie supranta to ką kalbu, bet manau, kad tai geriausias būdas reaguoti natūraliai, lyg visko pasitaiko gyvenime.

Komentavimo galimybė išjungta.