2017 m. pirmąją pavasario dieną (kovo 1 d.), socialinės pedagogikos bei socialinės pedagogikos ir etikos studentės kartu su dėstytoja doc. dr. Sigita Burvyte lankėsi Vilniaus miesto lopšelyje-darželyje “Justinukas“. Šios ikimokyklinio ugdymo įstaigos pedagogams buvo pristatyta metodinė knyga „Tėvai vaikams – vaikai tėvams“. Pristatymo metu, knygos autorė doc. dr. Sigita Burvytė dalinosi pagrindinėmis knygos įžvalgomis su pedagogais bei kartu su entuziastingais studentais, sumaniosios žaidybos pagalba, įtraukiai ir linksmai suvaidybino keletą vaikų ugdymo situacijų. Vilniaus miesto lopšelio – darželio „Justinukas“ direktorės Monikos Kelpšienės iniciatyva, stiprinti bendruomenės narių tarpusavio santykius ir pedagogų kompetencijas, pasitelkiant sumaniosios edukacijos idėjas, pasiteisino. Tiek pedagogai, tiek studentais džiaugėsi prasmingų veiklų rezultatais. Knygos pristatymo metu studentų pasirinktas žaidybos metodas supažindino pedagogus su vaikų kokybiško bendravimo svarba šeimoje, principais ir vertybėmis.
Atsižvelgdami į iškylančias ikimokyklinio ugdymo įstaigų vaikų ugdymo(si) problemas, siekiant harmoningos jų raidos užtikrinimo, svarbus tampa vaikų emocinio intelekto ugdymas kasdieninėse edukacinėse veiklose. Pasitelkiant inovacijas ar inovatyvius sprendimus, galima lengviau, efektyviau ir greičiau pasiekti edukacinių tikslų kasdieninėse vaikų ugdymo(si) situacijose.
2018 m. spalio 23 d. 13-15 val. kviečiame į paskaitą-seminarą tema: „Emocinio vaikų intelekto lavinimas taikant inovacijas“. Kurią ves doc. dr. Sigita Burvytė. Paskaita-diskusija vyks Vilniaus lopšelyje-darželyje „Pabiručiai“, Brolių g. 18, Vilnius.
„YPATINGŲ VAIKŲ PAŽINIMAS IR PEDAGOGINĖ PAGALBA INTEGRALAUS UGDYMO SĄLYGOMIS“
Vilniaus miesto savivaldybė, bendradarbiaudama su Vytauto didžiojo universiteto Švietimo akademija, Všį „Vaikų ugdymas“ ir Vilniaus miesto lopšeliu-darželiu „Medynėlis“, tęsia sisteminių mokymų ciklą. Šios paskaitos skirtos auklėtojams, jų padėjėjams ir padėjėjams, dirbantiems su ypatingais vaikais, specialiesiems pedagogams, logopedams, psichologams ir socialiniams pedagogams stiprinti komandinio darbo kompetencijas teikiant integralią pagalbą ypatingiems vaikams ir kitiems vaikams, priimant ypatingus vaikus ir mokantis jiems padėti. Paskaitas organizuoja Vilniaus miesto lopšelis-darželis „Medynėlis“ kartu su VšĮ „Vaikų ugdymas“, o seminarų ciklą remia Vilniaus miesto savivaldybė. Rekomenduojama seminare dalyvauti visai grupėje dirbančiai komandai, kurioje yra ypatingų vaikų.
Praktinius-pažintinius seminarus sudarys teorinė ir praktinė dalys, jų metu bus galima susipažinti su ypatingų vaikų pažinimo metodikomis, praktiškai išmėginti kai kurias technikas. Patyriminiai metodai bus lengvai pritaikomi vaikų ugdymo grupėje kasdienėse ugdymosi situacijose. Įgytos žinios ir praktiniai metodai padės:
Doc. dr. Sigita Burvytė ir doc. dr. Elena Kocai 2018 m. birželio 15-30 d. dalyvavo mokslinėje stažuotėje Vroclavo universitete (Lenkija), pagal LMT programos poveiklę „Kompetencijos kėlimas mokslinėje stažuotėje“. Tyrėjų vykdomi projektai finansuoti iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų:
- S. Burvytės mokslinė tema pagal projektą – „Pagalbos šeimai politika, siekiant padėti tėvams įgyti pozityvios tėvystės įgūdžius“ (Nr. 09.3.3-LMT-K-712-07-0087);
- E. Kocai mokslinė tema pagal projektą – „Jaunų benamių, gyvenančių nakvynės namuose, ankstyvasis pasitraukimas iš švietimo sistemos“ (Nr. 09.3.3-LMT-K-712-07-0070).
„NAUJOS UGDYMO STRATEGIJOS UGDANT IKIMOKYKLINIO IR PRIEŠMOKYKLINIO AMŽIAUS VAIKŲ MĄSTYMO GEBĖJIMUS“
2017 m. gegužės 17 d.
Dalyvavome pedagogų metodininkų konferencijoje, kurioje buvo pristatomos įvairiausios priemonės ir būdai, skatinantys vaikų mąstymą. Konferencijoje dalyvavo daug specialisčių, kurios dalinosi gerąją patirtimi. Dalyvių skaičius buvo išties ne mažas. Kad pranešimai neprailgtų Agnieška Ornovskytė ir Arūnė Bernatonytė trumpos pertraukėlės metu surengė sumanų žaidimą ,,Pabandyk nupiešti...“. Žaidimo tikslas buvo paskatinti pačias pedagoges mąstyti, ugdyti kūrybiškumą. Konferencijos narės buvo raginamos susėsti poromis surėmus nugaras. Vienai poros narei buvo paduodamas tuščias lapas ir flomasteris, kitai – kortelė su piešiniu. Piešiant reikėjo paaiškinti kolegai, kas pavaizduota piešinyje, buvo ugdomas tarpusavio supratimas. Konferencijos dalyvės į žaidimą įsitraukė labai aktyviai, visos energingai aiškino kolegėms kaip ir ką piešti, kilo daug įvairiausių emocijų. Gavus rezultatą buvo labai teisingai nupieštų piešinukų ir visai nepanašių, tačiau visos buvo patenkintos. Pedagogėms žaidimas patiko, dauguma žaidė jį pirmą kartą. Labai džiugu, kad žaidimo idėja pavyko ir trumpoji pertraukėlė nepraėjo veltui.
Vasario 9 dieną Plungės vyskupo Motiejaus Valančiaus pradinėje mokykloje vyko vienas iš plungiškės, LEU SEF Socialinio ugdymo katedros vedėjos doc. dr. Sigitos Burvytės paskaitų ciklo „Pozityvioji tėvystė“ renginių – seminaras tėvams ir pedagogams tema: „Kaip užauginti laimingą žmogų?“. Šis bendradarbiavimas tęsiasi jau keletą metų. Praėjusiais metais tėvų ir pedagogų pozityviosios tėvystės įgūdžių ugdymą(si) finansavo Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerija, Všį „Vaikų ugdymas“ laimėjus projektą tema: „Šeimos stiprinimas, teikiant kompleksinę pagalbą“. Bendrystė su šios mokyklos pedagogais ir tėvais jau keletą metų tęsiasi prevencinio darbo su šeima srityje.