Paauglių nusikalstamumas auga

Forums: 

Nusikalstamumas - socialinis reiškinys, kurio nepavyksta išvengti nei vienai valstybei. Nusikalstamumo statistika ir kriminologijos teorija liudija, kad kas trečias recidyvistas pirmą nusikaltimą yra padaręs dar paauglystėje. Nepilnamečių nusikalstamumas vieną svarbiausių problemų Lietuvoje. Vis dažniau įstatymus pažeidžia jaunesni nei 16 metų vaikai. Nusikaltimų priežasčių yra daug: pastūmėjo draugai, noras atkreipti dėmesį į save, būti ,,kietu``, pritapti prie kompanijos itt..Tyrimai rodo, kad iširusių šeimų vaikai labiau linkę nusikalsti. Kad vaikai daro nusikaltimus iš dalies kalti ir tėvai. Paauglystė - sunkus laiko tarpas ne tik vaikams, bei ir jų tėvams. Paaugliams svarbu, kad tėvai juos suprastų, išklausytų o ne pultų iškart neišsiaiškinus sitaucijos. Dėl to ir pablogėja tėvų su vaikais santykiai, prasideda nesutarimai. Suaugusieji dažnai nesuvokia, kaip grubiai jie patys elgiasi su vaikais. Suaugusiųjų pagalba labai reikalinga bandant surasti pusiausvyrą tarp asmeninių ir bendrų interesų, kuriant savo ateitį.
Jei tėvams skirtų daugiau dėmėsio savo vaikams, pokalbiams su jais, mano manymu jie nebūtų tada linkę nusikalsti. Reikia mokėti suprasti savo vaiką ir padėti jam pasirinkti taisingą kelią.
Kas Jūsų nuomone lemia paauglių nusikalstamumą?

Paauglių nusikalstamumas yra tikrai opi šiuolaikinė problema. Šio reiškinių priežastys yra įvairios: paaugliai susideda ne su ta kompanija, paaugliai yra per mažai užimti ir iš neturėjimo ką veikti gali prisigalvoti netinkamų veiklų. Tačiau mano nuomone, vienas svarbiausių veiksnių yra per mažas tėvų dėmesys paaugliams. Juk ne paslaptis, kad paauglystė yra gana sunkus periodas žmogaus gyvenime, tada keičiasi kūnas fiziškai, taip pat žmogus bręsta kaip asmenybė, kuria savo charakterį, nuomonę, įsitikinimus, pažiūras. Tėvai turi atsakingai žiūrėti į šį laikotarpį, bei daug kalbėtis su paaugliais, padėti jiems spręsti iškilusias problemas, išklausyti, bei neteisti, jei yra padaromas klaidingas sprendimas.

Komentuoti

CAPTCHA
Klausimas, skirtas patikrinti ar esate žmogus ir išvengti automatinių komentuotojų.